T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü Nevşehir Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü Nevşehir Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Acil Servis

Güncelleme Tarihi: 18/09/2019

Acil servis diğer servislerden çok farklıdır. Ölüm ve yaşama en yakın bölümdür. Yaşamsal riski büyüktür. Hızlıdır ve hataya yer yoktur. Tehlikesi yoğundur. Tüm bunlara rağmen soğukkanlı ve sakin olunmalıdır.

Acil Servisimiz hastanemizin sağ tarafındaki girişte olup yeri kolaylıkla görülebilir şekildedir. Girişi hastane binasının zemin katındadır.

Acil servis girişinde; hasta kabul odamız ve güvenlik birimimiz bulunmaktadır. Bunlar aynı zamanda hasta ve hasta yakınlarına danışmanlık ve yönlendirmede yardımcı olmaktadırlar. Koridorumuzda birer poliklinik, müşahede (5 yataklı), pansuman+enjeksiyon ve acil müdahale (resüsitasyon) odası bulunmaktadır. Bekleme durumu söz konusu olduğunda hasta ve hasta yakınları için koridorda yeterli sayıda sandalye mevcuttur. Aynı zamanda acil hastalar için sedye ve tekerlekli sandalye giriş kapısında hazır bulundurulmaktadır.

24 saatlik zaman diliminde bir pratisyen hekim, bir sağlık memuru, bir hemşire, bir hasta bakıcı, bir tıbbı sekreter, bir güvenlik görevlisi; gündüz de ise sorumlu hemşire, poliklinikte tıbbi sekreter ve temizlik personeli görev yapmaktadır.